TE Connectivity CRG0805F390K
Res Thick Film 0805 390K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRG0805F390K herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 3 Jahren
Master Electronics
Newark
TE Connectivity
JRH Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
3DHerunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRG0805F390K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
390 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 390000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, thick film, SMD 2012, 390 kΩ, 0.125 W, ±1 %, 1623207-1
RESISTOR, THICK FILM, RES 390 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%, SMT, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRG0805 1% 390K
Special Order: CRG0805 1% 390K Resistance Value: 390K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 390K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0805F390K | Internal Number: 1623207-1 | Alias Number: CRG0805F390KJIT | TE Connectivity | NEOHM