TE Connectivity CPF0603F4K64C1
Res Thin Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CPF0603F4K64C1 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Farnell
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRT0603FRE074K64L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4640ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
TE Connectivity2-1879337-9
Res Thin Film 0603 4.87K Ohm 1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603FRE074K7L
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603FRE074K99L
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 4.99K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0603F4K64C1
TE ConnectivityCPF0603F4K75C1
Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TE Connectivity2-1879337-9
125mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±1% 5.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CPF0603F4K64C1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/16W 0603 / 4.64 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4640ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor, 4K64, 1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:4.64kohm; Product Range:CPF Series; Voltage
RES, THIN FILM, 4.64 KOHM, 63mW, 1%; Rango de Producto:Serie CPF; Resistencia:4.64kohm; Potencia Nominal:63mW; Tolerancia de Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo de Resistencia:0603 [1608 Metric]
CPF 0603 4K64 1% 50PPM 1K RL Resistance Value: 4.64K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 4.64K Ω Thin Film Precision Resistor 1 % | Part Number: CPF0603F4K64C1 | Internal Number: 2-1879337-7 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 4K64, 1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.64kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Climatic Category: 55/125/55; External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 120V; Resistor Mounting: Surface Mount Device