TE Connectivity CPF0402B210KE1
CPF Neohm 0402 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 210kOhms 0.063W 1/16W
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CPF0402B210KE1 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
Electro Sonic
TE Connectivity
element14 APAC
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
5,736
Authorized Distributors
6
Resistance
210 kΩ
210 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP2-2176280-6
Res Thin Film 0402 191K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP2-2176280-7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, 0402
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 200000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 221K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
TE Connectivity3-1879216-5
Res Thin Film 0402 200K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRD07200KL
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 200kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CPF0402B210KE1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SMD Resistor 0402 210KΩ ±0.1% 1/16W ±25ppm/℃
CPF Thin Film Chip Resistor 0.1% 210K
RS APAC
RES, 210K, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 210kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)