TE Connectivity / P&B S87R11D2B1D1110
Relay, Power, S87R11D2B1D1-110, DPDT, 20A, 110VDC, .125"QC
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 22 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP2-1393134-1
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 120 VAC 800 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE ConnectivityS86R11A1B1D1120
RELAY, GENERAL PURPOSE, DPDT, 20A, 120V, 33.0MA, QUICK CONNECT, S86R SERIES
TE Connectivity / P&BS86R11A1B1D1240
Power Relay 240VAC 3.2KOhm 20A DPDT(66.04x48.77x61.47)mm Flange Industrial Relay
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 10 A, 8 Pins, Quick Connect
TE Connectivity4-1608065-9
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Beschreibungen
Power Relay 110VDC 20A DPDT(52.6mm 41.1mm 61.5mm)
POWER RELAY, DPDT, 110VDC, 20A, PLUG IN
Electromechanical Relay DPDT 20A 110VDC
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 110V
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP2-1393134-6
2-1393134-6, TE Connectivity / AMP Brand
S87R11D2B1D1110=SOLENOIDS; 2-1393134-6
POWER RELAY, DPDT, 110VDC, 20A, PLUG IN; Product Range:TE - S87R Series; Coil Voltage:110VDC; Contact Current:20A; Contact Voltage VAC:277V; Contact Configuration:DPDT; Relay Mounting:Panel; Carry Current:20A; Coil Type:DC Monostable