TE Connectivity S86R11A1B1D1120
Relay, General Purpose, DPDT, 20A, 120V, 33.0MA, Quick Connect, S86R Series
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity S86R11A1B1D1120 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
Electro Sonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-07
LTD Date2019-03-29
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP2-1393134-1
S87R Series Industrial Relay 20 A DPDT 120 VAC 800 Ohm 4 VA Quick Connect/Solder Terminal
TE ConnectivityKUHP-11A51-120
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (73.66x35.71x38.89)mm Bracket Power Relay
TE Connectivity8-1608065-4
Power Relay 120VAC 20A DPDT (( 73.66mm 38.74mm 35.56mm)) Flange Mount
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 10 A, 8 Pins, Quick Connect
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity S86R11A1B1D1120, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Electromechanical Relay DPDT 20A 120VAC 800Ohm
POWER RELAY, DPDT, 120VAC, 20A, PLUG IN
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP1393134-3
RELAY STANDARD 20A DPDT 120VAC
Industrial Relays DPDT 20A 120VAC
Relay, Dpdt, 277Vac, 20A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:20A; Product Range:S86R Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity S86R11A1B1D1120