TE Connectivity / P&B 3100-30Q9999CG
Power/Signal Relay, 3 Form X, 3PST-NO-DM, Momentary, 30A (Contact), AC Input, Panel Mount
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
TE Connectivity
Datasheet2 SeitenVor 22 Jahren
Datasheet38 SeitenVor 7 Jahren
Datasheet38 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet38 SeitenVor 6 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-12-30
LTD Date2024-07-30
Verwandte Teile
TE Connectivity9-1611015-6
Electromechanical Relay 24VAC 7Ohm 35A 3PST-NO-DM(95.25x60.325x76.2)mm Panel Contactor Relay
TE Connectivity3100-30U9999CY
Electromechanical Relay 3PST-NO-DM 40A 208/240VAC 720Ohm Flange Mount
TE Connectivity3100-30T9999CY
Electromechanical Relay 120VAC 180Ohm 40A 3PST-NO-DM (95.25x60.325x76.2)mm Flange Contactor Relay
TE ConnectivityPBC-025A1B7
Electromechanical Relay 24VAC 40A 3PST-NO-DM/SPST-NO( (86mm 59mm 97mm)) DIN Rail Contactor Relay
TE ConnectivityPBC-032A1B7
Electromechanical Relay 24VAC 50A 3PST-NO-DM/SPST-NO(86x59x102)mm DIN Rail Contactor Relay
TE Connectivity / P&BPBC-032A2E7
RELAY CONTACTOR 3PST 32A 48V
Beschreibungen
Contactors - Electromechanical 3100-30Q9999CG=CONTACTOR
Electromechanical Relay 3PST-NO-DM 30A 24VAC
3100-30Q9999CG=CONTACTOR Ac Coil Dp Contactors & 3 Pole & 20-40 Fla | Part Number: 3100-30Q9999CG | Internal Number: 3-1672115-0 | TE Connectivity
Contactor, 3Pst-No-Dm, 24Vac, 30A, Panel; Load Current Inductive:30A; Relay Mounting:Panel Mount; Operating Voltage:600Vac; Contact Configuration:3Pst-No; No. Of Poles:3 Pole; Switching Power Ac3:20Hp; Switching Current Ac1:40A Rohs Compliant: Yes |Productsunlimited Te Connectivity 3100-30Q9999CG