TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J1K3BTDG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet6 SeitenVor 14 Jahren
TE Connectivity
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
62
Authorized Distributors
3
Resistance
1.3 kΩ
1.3 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA3APB132V
Res Thin Film 0603 1.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERA3APB122V
Res Thin Film 0603 1.2K Ohm 0.1% 0.1W ±15ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB132V
Res Thin Film 0603 1.3K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1300ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD071K3L
Res Thin Film 0603 1.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 1.3K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
Beschreibungen
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, RP73 Series, 1.3 kohm, 100 mW, 0.1%, 50 V
RP 1J 1K3 0.1% 15PPM 250 RL
RESISTOR, 0603, 1K3, 15PPM; Resistance:1.3kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73