TE Connectivity / CGS RLP73K3AR91FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.91ohm, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Obsolete
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Introduction Date2014-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2025-04-21
LTD Date2025-04-28
Verwandte Teile
PanasonicERJ-1TRQFR91U
ERJ Series 2512 0.91 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW Series 2512 1 W 1 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-071RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-071RL
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-1TRQFR82U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity4-2176057-9
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 910m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1BFR91U
Res Thick Film 1020 0.91 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2512 820m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
PanasonicERJ-C1BF1R0U
Res Thick Film 1020 1 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1020 0.825 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Current Sense Resistors - SMD RLP73K 3A R91 0.01
RLP73K3AR91FTDF, TE CONNECTIVITY /CGS BRAND
RLP73K 3A R91 1% 1K RL Resistance Value: .91 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Number of Terminations: 2 0.91 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 1 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K3AR91FTDF | Internal Number: 4-2176057-8 | TE Connectivity