TDK NLV32T-181J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 180uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 17Ohm DCR 1210 T/R
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK NLV32T-181J-PF herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
TDK
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-12.83%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
180 µH
180 µH
180 µH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
60 mA
60 mA
60 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
17 Ω
17 Ω
17 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
796 kHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 180uH 5% 796KHz 40Q-Factor 102mA 9.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Ind RF Choke Bobbin Core 180uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 140mA AXL Bag
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK NLV32T-181J-PF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 180uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
NLV Series 1210 180 uH ±5 % 60 mA 17 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 180UH, 1210; Product Range:TDK - NLV32 Series; Inductance:180µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:17ohm; Q Factor:20; DC Current Rating:60mA; Self Resonant Frequency (Min):7MHz; Q Test Frequency:796kHz; Inductor Case Style:1210; No. of Pins:2; Core Material:Ferrite; Current Rating:60mA; Inductor Construction:Wirewound; Inductor Type:Multilayer; Resonant Frequency:7MHz; Test Frequency:0.796MHz