TDK NLV25T-027J-PF
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 27nH 5% 100MHz 15Q-Factor Ferrite 410mA 1008 T/R
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK NLV25T-027J-PF herunter.
Farnell
Datasheet9 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 20 Jahren
TDK
_legacy Avnet
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
23,041
Authorized Distributors
4
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
410 mA
410 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603
TAIYO YUDENHK160827NJ-T
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 15Q-Factor Ceramic 0.3A 0.55Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 16Q-FactorCeramic 0.3A 0.65Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 40Q-Factor 440mA 210mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 27nH 5% 100MHz 23Q-Factor Ferrite 450mA 220mOhm DCR 1210 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK NLV25T-027J-PF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
NLV Series 1008 0.027 uH ±5 % 410 mA 0.4 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 0.027UH, 1005; Inductance: 27nH; Product Range: -; DC Current Rating: 410mA; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.4ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 1.55GHz;