TDK MLG1005S6N8HT000
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK MLG1005S6N8HT000 herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 3 Jahren
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+34.40%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Stock
26,586
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
600 mA
600 mA
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ0603S6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK MLG1005S6N8HT000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
INDUCTOR, 6.8NH, 3.5GHZ, 0402; Available until stocks are exhausted
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.0068uH 3% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.6A 0.25Ohm DCR 0402 T/R
High Frequency Inductance 150mΩ 6.8nH ±3% 600mA 4.4GHz 0.50mm 1.00 x 0.50mm 0402
MULTILAYER RF IND, 6.8NH, 0.6A, 0402; Inductance:6.8nH; DC Resistance Max:0.25ohm; Self Resonant Frequency:3.5GHz; DC Current Rating:600mA; Inductor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:MLG Series; Product Length:1mm RoHS Compliant: Yes