TDK MLG0603S6N2HT000
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK MLG0603S6N2HT000 herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 3 Jahren
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Stock
47,347
Authorized Distributors
2
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
300 mA
300 mA
DC Resistance (DCR)
550 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Test Frequency
100 MHz
500 MHz
500 MHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Inductor RF Chip Thin Film 6.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
TAIYO YUDENHKQ0603S6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK MLG0603S6N2HT000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FIXED IND 6.2NH 250MA 550MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.2nH, L x W x T :
250mA 6.2nH 卤3% 550m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS