TDK FK26X7R2E104KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FK26X7R2E104KN000 herunter.
TDK
Datasheet22 SeitenVor 13 Jahren
IHS
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
27,567
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
6 mm
6 mm
6 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FK26X7R2E104KN000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.1μF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,250V,0.1Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26X7R2E104KN000
Specialty Ceramic Capacitors 0.1uF 250V X7R 10%