TDK FK26C0G2E822JN000
卤5% 250V 8.2nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FK26C0G2E822JN000 herunter.
TDK
Datasheet22 SeitenVor 13 Jahren
IHS
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
17,185
Authorized Distributors
1
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FK26C0G2E822JN000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=8.2nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,c0G,250V,8.2Nf,±5%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26C0G2E822JN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 2214
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 8200pF ±5% C0G NP0
Cap Ceramic 0.0082uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125C