TDK FK18X7R1C224KN020
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.22μF, LxWxT: 4x5.5x2.5mm, Lead pitch: 2.5mm
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK FK18X7R1C224KN020 herunter.
TDK
Datasheet22 SeitenVor 13 Jahren
IHS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.10%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
25,918
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
1610
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK FK18X7R1C224KN020, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Through Hole Mount, 1610
Mlcc,x7R,16V,0.22Μf,±10%,2.5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK18X7R1C224KN020
CERAMIC CAPACITOR Radial ceramic capacitor 15% ppm/C 0.22muF