TDK CGA8N3X7R2E474K230KE
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 125C Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK CGA8N3X7R2E474K230KE herunter.
IHS
Datasheet19 SeitenVor 4 Jahren
Newark
TDK
element14 APAC
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-94.46%
Stock
31,386
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
2.3 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
250V 470nF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1812C474KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 0.47uF X7R 1812 10%
KYOCERA AVX1812PC474KAT1A
1812 470 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENQMK432B7474KM-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 0.47 uF, ± 10 %, 1812, X7R, RoHS
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK CGA8N3X7R2E474K230KE, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1812
1812 (4532Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 250V 0.47muF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 470000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.30
CAP, MLCC, 0.47UF, 250VDC, X7R, 1812; Capacitance:0.47µF; Voltage(DC):250V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:CGA Series RoHS Compliant: Yes