TAIYO YUDEN MDMK3030T2R2MMV
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 2.1A 0.112Ohm DCR 1212 Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TAIYO YUDEN MDMK3030T2R2MMV herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Taiyo Yuden SCT
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
4,323
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2.1 A
2.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
112 mΩ
112 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TAIYO YUDEN MDMK3030T2R2MMV, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE fixed air core inductor -40C~125C 1MHz 112mOhm Max 2.2muH
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 1212
Power Inductor Metal 2.2uH 20% Wirewound Emboss T/R
Metal Core SMD Power Inductors for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) Applications (MCOIL™, MD series), 2.1A, 2.2 uH, ± 20 %, MDMK3030, RoHS