Taiwan Semiconductor SMCJ170CA
SMCJ Series 275 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Taiwan Semiconductor SMCJ170CA herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet7 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 23 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Future Electronics
Taiwan Semiconductor
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+39.58%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
68,250
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
199 V
199 V
Clamping Voltage
275 V
275 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
5.7 A
5.5 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1998-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
BournsSMCJ160CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 160V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ150CA
TVS Diode, SMCJ, Bidirectional, 150 V, 268 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
1500 W 328 V Bi Directional Surface Mount Transient Voltage Suppressor Diode
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 188V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE250CA TVS Diode, Bidirectional, 214 V, 344 V, DO-201AE, 2 Pins
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Beschreibungen
Beschreibungen von Taiwan Semiconductor SMCJ170CA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Diode TVS Single Bi-Directional 170V 1.5kW 2-Pin DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 170V V(RWM), Bidirectional, DO-214AB
1500W 199V 5% Bidirectional TVS
SMD TVS Diode Bip 1500W 170V SMC
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Tvs Diode, 1.5Kw, 170V, Bidir, Do-214Ab; Product Range:Smcj Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:170V; Clamping Voltage Vc Max:275V; Diode Case Style:Do-214Ab; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Rohs Compliant: Yes |Taiwan Semiconductor SMCJ170CA