STMicroelectronics SPC560B64L5C6E0Y
MCU 32-bit e200z0h RISC 1.5MB Flash 3.3V/5V Automotive 144-Pin LQFP Tray
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für STMicroelectronics SPC560B64L5C6E0Y herunter.
IHS
Datasheet133 SeitenVor 10 Jahren
STMicroelectronics
SHENGYU ELECTRONICS
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
LFQFP
LFQFP
Number of Pins
144
Core Architecture
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
16 MHz
16 MHz
Number of I/Os
121
Interface
I2C, IrDA
I2C, IrDA
Memory Type
FLASH
FLASH
Memory Size
1.5 MB
1.5 MB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Peripherals
POR, WDT
POR, WDT
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2011-09-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-05-31
LTD Date2019-07-31
Verwandte Teile
STMicroelectronicsSPC560B54L5C6E0X
MCU 32-bit SPC560B54x e200 RISC 768KB Flash 3.3V/5V 144-Pin LQFP T/R
STMicroelectronicsSPC560B54L5B6E0X
MCU 32-Bit SPC560B54x e200z0h RISC 768KB Flash 3.3V/5V 144-Pin LQFP T/R
NXP SemiconductorsSPC5606BF1MLQ6
NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 1MB Flash, 64MHz, -40/+125degC, Automotive Grade, QFP 144
NXP SemiconductorsSPC5605BK0VLQ6
NXP 32-bit MCU, Power Arch core, 768KB Flash, 64MHz, -40/+105degC, Automotive Grade, QFP 144
NXP SemiconductorsSPC5605BK0VLQ6R
STMicroelectronicsSPC560B50L5C6E0Y
MCU 32-bit e200z0h RISC 512KB Flash 3.3V/5V Automotive 144-Pin LQFP Tray
Beschreibungen
32-bit Power Architecture MCU for Automotive Body and Gateway Applications
Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 64MHz, CMOS, PQFP144
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V