Stackpole Electronics RMCF1210JT510R
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Stackpole Electronics
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+5.98%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
84,748
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14YJ511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14J511U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14YJ471U
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 1/3W ±200ppm/°C Molded SMD Plastic T/R
RMCF FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 510Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film - General Purpose 1210, 5%, T&r, 510 Ohms Rohs Compliant: Yes