Samtec ZW-20-08-F-D-200-100
Conn Board Stacker HDR 40 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Samtec ZW-20-08-F-D-200-100 herunter.
Sager Electronics
Datasheet1 SeiteVor 21 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
2.54 mm
Number of Contacts
40
Number of Rows
2
Mount
Through Hole
Termination
Solder
Solder
Orientation
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Housing Material
Polyester
Contact Material
Bronze
Verwandte Teile
TE Connectivity5103308-8
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 40 position 0.100" (2.54mm)
TE Connectivity5103310-8
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Tube
Conn IDC Connector PL 40 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Automotive Tube
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole C-Grid® Frame
2500 ROHS3Compliant 2009 Keying Slot Connector Header -55C~105C 1.75A 30.0muin 0.76mum
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 40 Contacts, Through Hole, TSW Series
Beschreibungen
Beschreibungen von Samtec ZW-20-08-F-D-200-100, die von den Distributoren bereitgestellt werden.