Samtec PCIE-098-02-F-D-EMS2
PCI EXPRESS EDGE MOUNT ASSY / Conn PCI Express Card Edge F 98 POS 1mm Solder ST Edge Mount Tube
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Samtec PCIE-098-02-F-D-EMS2 herunter.
Samtec
Datasheet1 SeiteVor 8 Jahren
HQonline
Sager Electronics
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-9.01%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Verwandte Teile
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 64 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 36 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 16 Contacts, Edge Mount, Straight
Beschreibungen
Beschreibungen von Samtec PCIE-098-02-F-D-EMS2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 98 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, 98 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CARD EDGE CONN, DUAL SIDE, 98POS; Product Range: PCIE Series; No. of Contacts: 98Contacts; Card Edge / Backplane Connector Type: Card Edge; Pitch Spacing: 1mm; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder; No. of Rows:
CARD EDGE CONN, DUAL, 98POS, SOLDER; Card Edge Connector Type:Dual Side; Card Type:PCI Express 3.0; Card Thickness:1.57mm; No. of Contacts:98 Contacts; Connector Mounting:Edge Mount; Connector Body Orientation:Straight RoHS Compliant: Yes