Samsung Electro-Mechanics CL10F225ZP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 10 V, -20, +80%, Y5V, 0603 [1608 Metric]
Datenblätter und Dokumente
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 16 V, 0603 [1608 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series
10V 2.2uF Y5V -20%~+80% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 2.2 uF 6.3 V -20 / +80 % Tolerance Y5V SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85°C Paper T/R
Cap Ceramic 2.2uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85°C Paper T/R
TAIYO YUDENEMK107F225ZA-T
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 16 V, 0603 [1608 Metric], -20%, +80%, Y5V, M Series
Samsung Electro-MechanicsCL31F225ZAFNNNE
25V 2.2uF Y5V -20%~+80% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Beschreibungen
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 80% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -82~+22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 2.2uF 10V Y5V -20% to 80% Pad SMD 0603 85C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 10V 2.2muF -20% +80% Y5V F