Rubycon 450MXG560MEFCSN35X45
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 450MXG560MEFCSN35X45 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
3-Monats-Trend:
+2.86%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Stock
6,377
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.16 A
2.16 A
2.16 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
NichiconLGU2F561MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 560muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMS401VSN561MR50S
Cornell Dubilier381LX561M400A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 400V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Rubycon 450MXG560MEFCSN35X45, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic - Radial - 560uF - 20% - 450VDC - 35mm dia x 45mm - -2
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 560uF 450V 20%( 35 X 45mm) Snap-In 10mm 2160mA 3000h 105C Bulk
±20% 2.16A@120Hz 10mm 450V 560uF Plugin,D35xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP, 560µF, 450V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 560µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: MXG Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Quick Connect, Snap-In; D