Rubycon 450MXG120MEFCSN22X30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 450MXG120MEFCSN22X30 herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,670
Authorized Distributors
5
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
980 mA
820 mA
820 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.512 mm
32.512 mm
Verwandte Teile
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU2F121MELY
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 120muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECO-S2WB121CA
Cap Aluminum 120uF 450V 20% (25 X 35mm) Solder Pin 10mm 1.382 Ohm 720mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2WB121BA
Cap Aluminum 120uF 450V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 1.382 Ohm 720mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Rubycon 450MXG120MEFCSN22X30, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.98A 3000h 105C Bulk
MXG ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Snap-In aluminum electrolytic capacitor 0.866Dia 22.00mm ±20% 120muF 450V
±20% 980mA@120Hz 10mm 450V 120uF Plugin,D22xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELECT, 120UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:22mm; Height:30mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:MXG ;RoHS Compliant: Yes