ROHM MCR25JZHF1870
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 187ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ROHM MCR25JZHF1870 herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
28,367
Authorized Distributors
0
Resistance
187 Ω
187 Ω
187 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-01-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF1870U
Res Thick Film 1210 187 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07200RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 200Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-07180RL
Res Thick Film 1210 180 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14NF2000U
Res Thick Film 1210 200 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 182 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 205Ohm 1% Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von ROHM MCR25JZHF1870, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 1210 187 OHM 1/4W 1% SMD