Panduit IT9115-CUV6
Cable Tie, 15-1/2 in L, 4.53 in Max Bundle Dia., Blue, Nylon 6/6, 124 lb Strength, 100 PK
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panduit IT9115-CUV6 herunter.
Electro Sonic
Datasheet1 SeiteVor 14 Jahren
TME
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-25.75%
Lieferkette
Country of OriginSingapore
Verwandte Teile
PANDUIT IT9100-CUV6Cable Tie, 358x8.9, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Blue, 358 mm, 8.9 mm, 100 mm
PANDUIT IT9100-CUV6A Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Blue, 358 mm, 8.9 mm, 100 mm
PanduitPLT4H-TL6
Cable Tie, 14-1/2 in L, 4 in Max Bundle Dia., Blue, Nylon 6/6, 120 lb Strength, 250 PK
Beschreibungen
Beschreibungen von Panduit IT9115-CUV6, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PANDUIT IT9115-CUV6 Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Blue, 389 mm, 8.9 mm, 115 mm
CABLE TIE, WIDE, BLUE; Cable Tie Length:389mm; Cable Tie Width:8.9mm; Cable Tie Material:Nylon 6.6; Cable Tie Colour:Blue; Tensile Strength N/m²:550N/mm²; Cable Bundle Diameter Min:115mm; Cable Bundle Diameter Max:8mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Accessory Type:Cable Tie; Body Material:Nylon 6.6; Cable Diameter Max:115mm; Cable Diameter Min:8mm; Colour:UV Blue; External Length / Height:389mm; External Width:8.9mm; Material:Ultraviolet Resistant Nylon 6.6; Tensile Strength N/mm²:550N/mm²
Cable Tie, In-Line, 15.3 Inches (389 mm) Length, Light-Heavy, Weather Resistant, Dark Blue color to match the foam. Lasts 2-3 times longer than normal pigmented colors. No protruding head to cause injury since head is inverted. No protruding tie tip to cause injury since the tip is trapped between the tie and the foam. Tie will not slip on the foam since the head will indent the foam to remain captive. Wide tie body 0.35 inch (8.9 mm) for improved aesthetics. Cannot over-tension tie causing bulges in the foam. Install by hand or use Panduit GTH installation tool. Flexible and easy to handle and install. No need to heat weld the ends closed. No cut-off scrap pieces to handle or pick up. Strong 124 pound (552 Newton) minimum loop tensile strength. Locking wedge is protected from unlocking and from ultraviolet light exposure. Ties are installed with the teeth on the inside against the foam.