Pancon Corporation CT156F18-9-C
Conn IDC Connector F 9 POS 3.96mm IDT RA Cable Mount Bag
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Pancon Corporation CT156F18-9-C herunter.
TME
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Master Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
6,700
Authorized Distributors
2
Gender
Female
Female
Pitch
3.96 mm
3.96 mm
Number of Positions
9
Number of Rows
1
Mount
Cable
Cable
Contact Plating
Tin
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2010-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-02-03
LTD Date2020-02-03
Verwandte Teile
Connector Housing, KK 396 2139 Series, Receptacle, 4 Ways, 3.96 mm, 2478 Series Contacts
HOUSING FEMALE, 5WAY; Pitch:3.96mm; Connector Type:Rectangular; No. of Ways:5; Series:2139
Connector Housing, KK 396 2139, Receptacle, 2 Ways, 3.96 mm, 2478 Series Contacts
TE Connectivity3-770522-1
CONN SOCKET 18-24AWG CRIMP TIN / Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
TE Connectivity641294-1
Connector Accessory, 0.05in Min Cable Dia, 0.115in Max Cable Dia, Contact, Phosphor Bronze
SL-156 Receptacle Contact, 24-18 AWG, Crimp, Bright Tin Plating, High Force
Beschreibungen
Beschreibungen von Pancon Corporation CT156F18-9-C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Board Connector, 9 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.156 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Clear Insulator
Mas-Con Thru Connectors - 156 Series - 18 AWG