Panasonic TX2SA-24V-TH
Electromechanical Relay DPDT 7.5A 24VDC 4.114KOhm Surface Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic TX2SA-24V-TH herunter.
Electro Sonic
Datasheet5 SeitenVor 26 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 26 Jahren
Panasonic
Future Electronics
Master Electronics
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-13.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
25,040
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
7.5 A
2 A
2 A
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
18 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
6 mA
6 mA
6 mA
Max Voltage Rating (AC)
250 V
Coil Resistance
4.114 kΩ
4.114 kΩ
4.114 kΩ
Coil Power
140 mW
140 mW
140 mW
Switching Capacity
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Weidmuller4058570000
WEIDMULLER 4058570000 General Purpose Relay, RIDER Series, Power, DPDT, 24 VDC, 8 A
Electromechanical Relay 24VDC 1.08KOhm 8A DPDT(28.8x12.7x33)mm Socket General Purpose Relay
PanasonicHC2-HTM-DC24V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 16.7A (Coil), 24Vdc (Coil), 400Mw (Coil), 8A
Power/Signal Relay, Dpdt, Momentary, 0.017A (Coil), 24Vdc (Coil), 400Mw (Coil), 8A (Contact),
Low Profile Power Relay with 15.7 mm height, ideal for incorporation in miniature equipments
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic TX2SA-24V-TH, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tx Relay Th Typ Rohs Compliant: Yes |Panasonic TX2SA-24V-TH
4ms 4ms 7.5A 220V 24V DPDT(2 Form C) 4.11K¦¸ 5.8mA 250V SMD 15mm*9.4mm
TX Series 2 A DPDT(2 Form C) 24 VDC Surface Mount Signal Relay
Low Signal Relays - PCB TX Relay TH Typ
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, SMD;
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.006A (Coil), 24VDC (Coil), 140mW (Coil), 7.5A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight