Panasonic EVU-F2AF30B14
Potentiometer 9MM Plastic Shaft Vertical Single No Bushing 10K Evu Series
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EVU-F2AF30B14 herunter.
Upverter
Datasheet5 SeitenVor 20 Jahren
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Verwandte Teile
PanasonicEVU-E2KFK4D14
POTENTIOMETER, LOG (AUDIO), 10KOHM, 50mW, 20%
PanasonicEVU-F3AF30B14
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING DETENT 10K EVU SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B14
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 10K EVU SERIES
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PTA SERIES, LINEAR POTENTIOMETER, 10KOHMS, +/-20%, 0.1W, THROUGH HOLE
TT ElectronicsP091N-FC25BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EVU-F2AF30B14, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
EVUF Series Single Turn 10 kO ±20 % 0.05 W 9 mm Square Rotary Potentiometer
Res POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (11.5 X 11.2 X 33.7mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
POTENTIOMETER 10K OHM 1/20W LINEAR
POTENTIOMETER, LOG (AUDIO), 10KOHM, 50mW; POTENTIOMETER, LOG (AUDIO), 10KOHM, 50mW, 20%; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length:30mm; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:250V; Power Rating:50mW