TT Electronics P091N-FC25BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TT Electronics P091N-FC25BR10K herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 7 Jahren
Electro Sonic
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-29.08%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
PTA SERIES, LINEAR POTENTIOMETER, 10KOHMS, +/-20%, 0.1W, THROUGH HOLE
PanasonicEVU-E2KFK4D14
POTENTIOMETER, LOG (AUDIO), 10KOHM, 50mW, 20%
PanasonicEVU-F2MFL3D14
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 10K EVU SERIES
PanasonicEVU-F3LFL3B14
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 10K EVU SERIES
TT ElectronicsP110KH-0Y20BR10K
TT ElectronicsP140KV1-F25BR10K
Beschreibungen
Beschreibungen von TT Electronics P091N-FC25BR10K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
10K¦¸ ¡À20% 50mW 50V(AC) 11.35mm*9.5mm*11.35mm
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
ROTARY POT, 10K, 0.05W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (32.05 X 9.5 X 11.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 10K, 0.05W, Th; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P09X Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics / Bi Technologies P091N-FC25BR10K