Panasonic ERJU08F16R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 16ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJU08F16R0V herunter.
Master Electronics
Datasheet3 SeitenVor 8 Jahren
Newark
Electro Sonic
Farnell
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ8ENF16R0V
Res Thick Film 1206 16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0716RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 16Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-0716RL
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF14R7V
Res Thick Film 1206 14.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF15R0V
Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJU08F16R0V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Thick Film Resistors - SMD 1206 1% 16ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 16OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 16 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U08F16R0V
Panasonic ERJU08F16R0V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RESISTOR, ANTI-SULPHUR, 16R; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:16ohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:200V; MSL:MSL 1 - Unlimited; Resistor Mounting:SMD