Panasonic ERJPA3F2403V
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJPA3F2403V herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.22%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
33,226
Authorized Distributors
6
Resistance
240 kΩ
240 kΩ
240 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
200 mW
200 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 240000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-PA3F2203V
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F2263V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 226k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 255k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF2403V
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07240KL
Yageo GroupRC0603FR-07240KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 240kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJPA3F2403V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 0603 / 1% / 240000
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 240000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.25W 1/4W 240kOhm ±100ppm/C
THICK FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 240KOHM +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PA3F2403V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 240KOHM
Panasonic ERJPA3F2403V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 240K, 1%, 0.25W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 240kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance T