Panasonic ERJP14F2703U
Res Thick Film 1210 270K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJP14F2703U herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 5 Jahren
Newark
Electro Sonic
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
270 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1210FR-07270KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 270kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ14NF2703U
Res Thick Film 1210 270K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 249K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 274K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14F2803U
Res Thick Film 1210 280K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJP14F2493U
Res Thick Film 1210 249K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJP14F2703U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 ERJ Series, 270 kohm, 500 mW, - 1%, 200 V RoHS Compliant: Yes
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 270000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 270000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge Chip Resistor, 1210 270Kohm, 7in reel
Panasonic ERJP14F2703U - Small & High Power Chip Resistors
RES, 270K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance To
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Resistance technical notation: 270K Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 1210 No. per roll (PU): 5000 Pitch (space between holes on tape): 4 mm Resistor type: Anti-Surge Roll diameter: 180 mm (7") Width, band: 8 mm Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 270 kOhm