Panasonic ERJ-PB6B6043V
Res Thick Film 0805 604K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-PB6B6043V herunter.
Panasonic
Datasheet2 SeitenVor 10 Jahren
Newark
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.32%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-PB6B5763V
Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-Surge Res. 0.1%, 576Kohm
PanasonicERJ-PB6B5603V
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-Surge Res. 0.1%, 562Kohm
Yageo GroupRT0805BRE07560KL
125mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.1% 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07604KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 604000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD07560KL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-Surge Res. 0.1%, 620Kohm
RES SMD 619K OHM 0.1% 1/4W 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-PB6B6043V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 604 kΩ, 0.25 W, ±0.1 %, ERJPB6B6043V
Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-Surge Res. 0.1%, 604Kohm
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 604kOhms 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 604000½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 604000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJPB6B6043V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 604K, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 604kohm; Product Range: ERJPB6 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tol
Chip Res, Thick Film, 604K, 0.25W, 0805; Resistance:604Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB6B6043V