Panasonic ERJ-P14J8R2U
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-P14J8R2U herunter.
Panasonic
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
JRH Electronics
Newark
Farnell
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+4.52%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 Ω
8.2 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14YJ8R2U
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
PanasonicERJ-14YJ7R5U
ERJ Series 1210 7.5 Ohm 0.5 W ±5 % -100/ +600ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-P14J7R5U
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210JR-078R2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 8.2Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-P14J8R2U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ Series 1210 8.2 Ohm ±5% 0.5 W -100 to +600 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 8.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 8.2 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 8.2ohm, 7 inch reel
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 8.2Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJP14J8R2U - Small & High Power Chip Resistors
RES, 8R2, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 8.2ohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole
Resistor, Thick Film, 8.2 Ohm, 0.5W, 5%, Full Reel; Resistance:8.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14J8R2U
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Resistance technical notation: 8R2 Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 1210 No. per roll (PU): 5000 Pitch (space between holes on tape): 4 mm Resistor type: Anti-Surge Roll diameter: 180 mm (7") Width, band: 8 mm Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 8.2 Ohm