Panasonic ERJ-3GEYJ515V
Res Thick Film 0603 5.1M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-3GEYJ515V herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.55%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Verwandte Teile
Res Thick Film 0603 5.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-075M1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 5.1MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 5.1M Ohm 5% 1/10W _200ppm/_C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603JR-075M1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor Thick Film 0603 4.7m Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-3GEYJ515V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Resistor;Thick Film;Res 5.1 Megohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
100mW Thick Film Resistors ±5% -400ppm/℃~+150ppm/℃ 5.1MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 5100000ohm, 75V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 5.1Mohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 5100000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film 0603 resistor 5M1 100mW 5%
RS APAC
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 5.1MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ515V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 5.1 MOhm
RES, 5M1, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 5.1Mohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tole
Res, Thick Film, 5M1, 5%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:5.1Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3GEYJ515V