Panasonic ERJ-3GEYJ475V
Res Thick Film 0603 4.7M Ohm 5% 0.1W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-3GEYJ475V herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
element14 APAC
JRH Electronics
Farnell
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.18%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Resistor Thick Film 0603 4.7m Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC0603JR-074M7L
Res Thick Film 0603 4.7M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 4.7M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 5.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-075M1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 5.1MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 4.3M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-3GEYJ475V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ Series 0603 4.7 MOhm 0.1 W ±5 % -400/150 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 4.7 Megohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4700000ohm, 75V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors - SMD 0603 4.7Mohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 4700000 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 4.7MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ3GEYJ475V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 4.7 MOhm
RES, 4M7, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.7Mohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 4M7, 5%, 0.1W, 0603, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:4.7Mohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:75V; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric] |Panasonic ERJ3GEYJ475V