Panasonic ERJ-3EKF2373V
Res Thick Film 0603 237K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-3EKF2373V herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 9 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-6.03%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Resistance
237 kΩ
237 kΩ
237 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 0603 237K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-07237KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 237kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 240K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-07220KL
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-3EKF2373V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 237kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 237 kΩ, 0.1 W, ±1 %, ERJ3EKF2373V
Resistor;Thick Film;Res 237 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 1%;SMT;0603;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 237000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 237kOhm ±100ppm/C
ERJ Series 0603 237 kOhm 0.1 W ±1 % ±100ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Precision Thick Film Chip Resistor, 237000 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 237Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ3EKF2373V - General Purpose Chip Resistors
RES, 237K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 237kohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:237Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3EKF2373V.