Panasonic ERJ-2RKF11R5X
Res Thick Film 0402 11.5 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-2RKF11R5X herunter.
Newark
element14 APAC
Master Electronics
3-Monats-Trend:
+22.28%
Resistance
11.5 Ω
11.5 Ω
11.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0402 11.5 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0711R5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 11.5Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 11.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 12.4 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0402F11R
Res Thick Film 0402 11 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 10.5 ohm, 63 mW, - 1%, 50 V
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-2RKF11R5X, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 11.5Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0402, 1/16W 1% 11.5ohm, 100P
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 11.5ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 11.5Ohm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 11.5 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ2RKF11R5X - General Purpose Chip Resistors
RES, 11R5, 1%, 0.1W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 11.5ohm; Product Range: ERJ2R Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available