Panasonic ERJ-14YJ682U
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 6.8kOhm 0.5W 1/2W
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-14YJ682U herunter.
Master Electronics
element14 APAC
Farnell
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.21%
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 1210 6.2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-076K8L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 6.8kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-076K8L
Res Thick Film 1210 6.8K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210JR-076K2L
Res Thick Film 1210 6.2K Ohm 5% 1/2W 100ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-14NF6201U
Res Thick Film 1210 6.2K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-14YJ682U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ Series 1210 6.8 kOhm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 6.8Kohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 6800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 6.8 Kohm, 500 Mw, 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ14YJ682U
RES, THICK FILM, 6K8, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ682U - General Purpose Chip Resistors
RES, 6K8, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 6.8kohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole