Panasonic ERJ-14YJ333U
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 33 Kohm, 500 Mw, 5%, 200 V
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-14YJ333U herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
JRH Electronics
Farnell
DigiKey
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.21%
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Stock
63,379
Resistance
33 kΩ
33 kΩ
33 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Verwandte Teile
Res Thick Film 1210 33K Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1210 30K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 36K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC1210JR-0733KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 33kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-0730KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 30kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-0733KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 33kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-14YJ333U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1210 33K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 33Kohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 33kOhm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1210 33Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 33000 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ14YJ333U - General Purpose Chip Resistors
RES, 33K, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 33kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 5%;