Panasonic ERJ-12ZYJ132U
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 1.3 kΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ132U
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-12ZYJ132U herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+15.14%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
91,312
Authorized Distributors
6
Resistance
1.3 kΩ
1.3 kΩ
1.3 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1998-09-24
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 1.3K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1200ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 1.2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-071K3L
Res Thick Film 2010 1.3K Ohm 5% 3/4W 100ppm/C Molded SMD SMD Embossed T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-12ZYJ132U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 1.3kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 1300 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 2010 1.3Kohms 5% AEC-Q200