Panasonic ERA3ARB1582V
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA3ARB1582V herunter.
Future Electronics
Datasheet3 SeitenVor 10 Jahren
Farnell
Newark
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Verwandte Teile
PanasonicERA3ARB163V
Res Thin Film 0603 16K Ohm 0.1% 0.1W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRB0715KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±10ppm/℃ 15kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3ARB1472V
Res Thin Film 0603 14.7K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA3AEB1582V
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0603 15.8K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA3ARB1582V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 15.8K OHM, 0.1%, 0603, 10 PPM, 7 INCH REEL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
15.8 kOhms 0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 15800½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Aec-Q200 Era Series, 15.8 Kohm, 100 Mw, 0.1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3ARB1582V
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 15.8kOhm ±10ppm/C
Panasonic ERA3ARB1582V - High Precision Chip Resistors
RES, 15K8, 0.1%, 0.1W, 0603, METAL FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 15.8kohm; Product Range: ERA3A Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device