Panasonic ERA-3AED5490V
Res Thin Film 0603 549 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERA-3AED5490V herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 10 Jahren
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
3-Monats-Trend:
-39.25%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Verwandte Teile
Yageo GroupRT0603DRD07499RL
Res Thin Film 0603 499 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAT0603DRD07499RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 499ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603DRD07560RL
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/10W 0603 / 560 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
PanasonicERJ3RBD5600V
100mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 560Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3RBD5100V
Res Thick Film 0603 510 Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-PB3D5490V
Res Thick Film 0603 549 Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERA-3AED5490V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 549ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD-Thin Film Res. 0603 0,1W 0,5% 549R
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 549½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERA-3A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 549Ohm ±25ppm/C
THIN FILM, RESISTOR, 549OHM, 100mW, ±0.5
Panasonic ERA3AED5490V - High Precision Chip Resistors
Res, Thin Film, 549R, 0.5%, 0.1W, 0603; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:549Ohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.5%; Tensión Nominal:75V; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric] |Panasonic ERA-3AED5490V
THIN FILM, RESISTOR, 549OHM, 100mW, ±0.5; THIN FILM, RESISTOR, 549OHM, 100mW, ±0.5%; Product Range:PANASONIC - ERA Series Metal Film Chip Resistors; Resistance:549ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 0.5%; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Voltage Rating:75V