Panasonic EEUFC0J182
Capacitor Aluminum Electrolytic 1800uF 6.3 Volt 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 3000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EEUFC0J182 herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 7 Jahren
Future Electronics
Electro Sonic
Jameco
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.50%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
28,227
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
45 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.44 A
1.44 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEU-FR0J182B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKYB6R3ELL182MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1400mA 8000h 105C Bulk
1800uF 6.3V ±20% 1.76A@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKY-6R3ELL182MK15S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 8000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR0J182
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EEUFC0J182, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Panasonic EEUFC0J182 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 1800UF, 6.3V, 20%, RADIAL
Panasonic EEU-FC0J182 Electrolytic capacitor 1800µF 6.3V Radial Lead 10mm
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 6.3V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
EEU-FC Series 6.3 V 1800 uF Ø 10 x 25 mm LS=5 mm 105 °C Low ESR Electrolytic