Panasonic EEUFR0J182
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EEUFR0J182 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 10 Jahren
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-47.18%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
82,856
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
1.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
49 mΩ
49 mΩ
49 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
8000 hours
Ripple Current
1.79 A
1.79 A
1.79 A
Height - Seated (Max)
16.002 mm
17.5006 mm
17.5006 mm
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKYB6R3ELL182MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1400mA 8000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-6R3ELL182MK15S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1450mA 8000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE0J182MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 1800muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYA6R3ELL182MJ16S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
1800uF 6.3V ±20% 1.76A@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EEUFR0J182, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Panasonic EEUFR0J182 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1800UF, 6.3V, 20%, RADIAL
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1790mA 8000h 105C Bulk
Panasonic EEU-FR0J182 Electrolytic capacitor Radial 1800µF 6.3V 5x10mm 20%
EEU-FR Series 6.3 V 1800 uF LS=5mm Radial 8 kHrs 105°C Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1800uF, 6.3V, -40 to 105¡C