Panasonic EEF-SX0D471ER
Cap Aluminum 470uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000h 105C Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic EEF-SX0D471ER herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 6 Jahren
Upverter
Panasonic
JRH Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEFSX0E471ER
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 µF, -55 to 105 ¡C
PanasonicEEFGX0E471L
Cap Aluminum Polymer 470uF 2.5VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.003 Ohm 4000mA 1000h 105C T/R
PanasonicEEF-LX0E471R
Cap Aluminum Polymer 470uF 2.5VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 7500mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEFSX0E471ER
PanasonicEEF-SX0D471R
PanasonicEEF-CX0E471R
Cap Aluminum Polymer 470uF 2.5VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.015 Ohm 5100mA 2000h 105C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic EEF-SX0D471ER, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Panasonic SCT
Panasonic EEFSX0D471ER - Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitors (SP-Cap)
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 470 uF, 2 V, 2917 [7343 Metric], 9000 uohm
SX Series 2 V 470 uF 7.3 x 4.3 x 1.9 mm Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
470UF 2V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, SX SERIES 1000H 7.3X4.3X1.9MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 2917
2V 470uF Polymer ±20% 9mΩ@100kHz 6.3A@100kHz SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
2917 (7343Metric) SP-Cap SX 2V 470muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAPACITOR ALUM ELEC, 470UF, 2V, 20%, SMD; Product Range:PANASONIC - S Series; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; ESR:0.009ohm; Height:1.9mm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C ;RoHS Compliant: Yes
CAP, 470µF, 2V, 20%, 2917; Capacitance: 470µF; Voltage Rating: 2V; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: SP-Cap SX Series; ESR: 0.009ohm; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 105°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitance Tolerance ±: ± 20%; Capacitor Case Style: 2917 [7343 Metric]; Height: 1.9mm; Ripple Current AC: 3A