Panasonic ECE-A1CN100U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ECE-A1CN100U herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 10 Jahren
element14 APAC
Newark
Master Electronics
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.28%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
40 mA
30 mA
30 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUVP1C100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconURS1C100MDD
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (5 X 9mm) Radial 2mm 40mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1CM100
Cap Aluminum 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 30mA 2000 hr 85C Bulk
PanasonicECA1CM100I
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 30mA 2000h 85C Automotive Ammo
Wurth Elektronik860010372001
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 44mA 2000h 85C
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ECE-A1CN100U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum 10uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 2000h 85°C Bulk
Panasonic ECEA1CN100U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 10uF 16V 20% Aluminum Cylindrical Can 2mm 40mA 2000 hr 85°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 10uF, 16V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
ECE-SU (Bi-Polar) Series 16 V 10 uF Ø 5 x 11 mm LS=2 mm 85°C Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar] Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1CN100U.