Panasonic DS1E-M-DC48V
5MS 10MS 2A 220V 48V 1 Form C (spdt-no, Nc) 5.76K¦¸ 8.3MA 250V DIP 15MM*9.9MM
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic DS1E-M-DC48V herunter.
Future Electronics
Datasheet6 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
IHS
element14
Panasonic
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.19%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Electromechanical Relay SPDT 3A 48VDC 5.76KOhm Through Hole
Electromechanical Relay Single Pole, Double Throw 3A 48 Volt 5.76KOhm Through Hole
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Signal Relay, G6E Series, Non Latching, SPDT, Through Hole, 2 A, 24 VDC RoHS Compliant: Yes
PanasonicDS1E-SL-DC48V
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 1 Coil Latching, Gold Contact
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic DS1E-M-DC48V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, Gold Contact
DS Series High Reliability 2 A SPDT 48 VDC PCB Through Hole Signal Relay
Signal Relay 48VDC 2A SPDT( (15mm 9.9mm 9.9mm)) THT
Relay Signal SPDT 250VAC 48VDC PC Pin Through Hole
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 48VDC (Coil), 400mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
MINIATURE RELAY, SPDT, 48VDC, 2A, THD; Coil Type:DC, Monostable; Contact Configuration:SPDT; Contact Current Max:2A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Current:8.3mA
Signal Relay; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Resistance:5760ohm; No. of Poles:2; Contacts:DPDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:3A; Leaded Process Compatible:Yes; Relay Terminals:Thru Hole; Coil Voltage DC Max:48V ;RoHS Compliant: Yes